Úvod > O škole > Akce školy

Štítky:

Vánoční jarmark

Datum konání: 19. 12. 2023

Vánoční jarmark jako předzvěst přicházejících vánočních svátků.

Vánoční zpívání v Kulturním domě

Datum konání: 17. 12. 2023

Srdečně zveme na naše tradiční zpívání, tentokrát v Kulturním domě.

Druhá až pátá třída prožila dílny s lektorkami z Dizajnparku

Že nás baví tvoření, předvedli hazlovští školáci lektorkám z Dizajnparku

Medová snídaně poučila naše školáky o včelách

Žáci prvního stupně se díky bezvadné akci Medová snídaně dozvěděli zábavnou formou mnoho zajímavostí o včelím životě.

I čtvrťáci se seznámili s královstvím porcelánu

I čtvrtá třída dala na  doporučení paní učitelky Heczkové a nechala se zlákat do Porcelánové školičky naší největší porcelánky Thun 1794. A rozhodně nelitovala!

Literatura "tak trochu jinak" v deváté třídě

O tom, že „literatura není jen nuda“ deváťáky přesvědčily pracovnice galerie „DIZAJNPARK“, které k nám 16.11. 2023 přijely z Karlových Varů.

Exkurze do porcelánky Thun 1794, a.s. v Nové Roli

Datum konání: 17. 11. 2023

Dne 15. 11. 2023 se jela 6. a 7. třída podívat na výrobu porcelánu. Tato exkurze doplňuje při výuce zeměpisu lepší představu dětí o využití nerostných surovin člověkem a samotné výrobě. Kromě toho umožňuje žákům pohled na lidskou práci, pracovní prostředí a nutnost vzdělávání pro budoucí život.

Zažít nudu... jó, to vadí

Hudební pořad o filmové a pohádkové hudbě spojil všechny ročníky naší ZŠ. Společně se sešli v místním kulturním sále. Každý zde mohl poznávat známější i méně známé písně a skladby z pohádek, filmů, árie, operety či muzikálu.

Druháci a František Hrubín

Datum konání: 18. 10. 2023

František Hrubín, ikona dětské tvorby, zaujal celou třídu. Já oživila své vzpomínky na dětská léta a děti objevily poetický pohled na pohádky, které znají. Pobavily je verše o Červené Karkulce, ty si v rolích zarecitovaly mezi sebou.

Tvořivé činnosti

Tvořivé činnosti jsou jedním z povinně volitelných předmětů na 2.stupni. V tomto období se žáci učí pracovat s keramickou hlínou.