Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Škola v přírodě - hotel Berghof, Jáchymov

Škola v přírodě - hotel Berghof, JáchymovDatum konání:
8.4.2024
Datum ukončení:
12.4.2024

ZASE CHVÍLE RUŠNÉ,

MAJÍ HORY KRUŠNÉ.

NIC NENECHAT NÁHODĚ, 

JÍT NAPROTI POHODĚ. 

TO JSOU PŘÁNÍ VELIKÁ 

I PRO TY, KDO LÉKY POLYKÁ. 

VE ZDRAVÍ SI TADY ŽÍT, 

ZÁŽITKY TAK SKVĚLÉ MÍT. 

 

Žáci letošní šesté třídy zavítali do překrásného prostředí Krušných hor. Školu v přírodě si užívali v Jáchymově, v hotelu BERGHOF. Do těchto míst odjeli na doporučení loňských šesťáků a jejich pedagogického dohledu. V předem připraveném programu, jehož součástí bylo i každodenní opakování učiva, byly také pohybové a zábavné aktivity. Předností všech dní je pobyt v přírodě, která je kolem všude přítomná. 

Všichni jsme se těšili především na středu.. Vydali jsme se pěší chůzí po značené turistické stezce do Jáchymova. Čekala nás prohlídka ŠTOLY č. 1, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí. Doba, která vypovídala o nelehkém životě v této oblasti a o tvrdé práci vězňů v dolech, mnohé překvapila. Poté následovala návštěva jáchymovského muzea a mincovny. Zde si děti upevnily získané informace pomocí pracovních listů, které si samy v těchto prostorách doplňovaly. Z muzea jsme byli nadšení. Poslední částí dne byl všemi oblíbený rozchod v centru Jáchymova. Posezení a chvíle relaxace mnozí absolvovali v příjemném prostředí cukrárny. Jiní vzali útokem místní obchůdky. V 18.30 jsme odjížděli autobusem směr - Nové Město, Berghof. Absolutně všichni jsme tuto možnost přivítali při pohledu na strmý kopec, který bychom museli již tak znavení zdolat. Od pondělního příjezdu jsme měli za sebou výšlap na ELIAŠOVU MOHYLU - SKAUTSKÝ KŘÍŽ , prohlídku MINI HRÁDKU a ŘETÍZKÁRNY, které jsou spojeny se životem politických vězňů. Za podívanou stáli dva rysi, které tady vlastní místní nadšenec. Z pohybových aktivit si žáci dopřáli orientační běh, skok do dálky a různé hry.

Když něco začíná, také to většinou končí. Ani jsme se nenadáli a balili jsme. 

Náš pobyt v hotelu Berghof v Jáchymově nedopadl jinak. Poslední den jsme prožili opět dopolední výukou a následnou aktivitou v lese. Dobu před večeří, na kterou se všichni těšili, špagety vládnou, využil každý podle nabízených možností - sportem na hřišti nebo hrou v lese.  Poslední pohybovou aktivitou v podobě bujaré diskotéky jsme společně ukončili pobyt bez rodinného a školního prostředí. Stmelení kolektivu v čele s třídní učitelkou a asistentkou je tímto způsobem smysluplné, a pokud se podaří, stojí to s přípravou a realizací za to ! Děti daly najevo, že se jim líbil program i zázemí hotelu, včetně chutné stravy. Tak ať to kamarádství, vzájemná podpora a ohleduplnost vydrží.

 

IMG_20240408_120139.jpg     Další obrázky kliknutím na foto

 

 


kluk