KarnevalDatum konání:
7.2.2022

Karneval

Nastává doba masopustů a karnevalů. Po nechtěné pauze jsme se konečně sešli na tradičním školním karnevalu, který byl zaměřen na svět celebrit a filmových postav.

Tradiční bylo zdravé občerstvení. Cílem je vést děti k tomu, že nejenom brambůrky a „enerdžák“ jsou ty správné pochutiny. Maminky a samotné děti opět překvapily a my měli k dispozici opravdu bohaté občerstvení, které navíc lahodilo oku. Jedli jsme to bambusovými vidličkami a lžičkami. Jen plastovým kelímkům jsme se nevyhnuli. K vidění byl např. páv, krokodýl, tučňáčci a ježci. Pochutnali jsme si na melounu, jablku, hroznovém vínu, banánech, ale byly zde i ovesné sušenky a kuskus se zeleninou. Nechyběla buchta ze špaldové mouky, jednohubky, olivy, mrkev a rajčata.

Děti se bavily, soutěžily a trsaly. Spektrum zúčastněných bylo pestré, od první až po zástupkyně z páté, šesté a ze sedmé třídy. Veskrze to byli členové mých kroužků, tudíž zpěvačky, zpěváci a hráčky na ukulele. Nejvíce děti baví židličkovaná a podlézání tyče. K dispozici byl i šašek k hodu na cíl a další. Děti si také zacvičily zumbu.

Masky byly vtipné a asi nejvíc nás pobavila Pravá blondýna, která byla „vystajlovaná“ k dokonalosti. Nechyběla růžová, čivava a „prachy“.

Poděkování patří sedmákům, kteří mi pomohli připravit třídu a všem dětem, které pomohly třídu zase uvést do původního stavu.

Prostě jsme si 7. února udělali pěkné odpoledne a děti odcházely spokojeně unavené. Snad to rodiče ocení.

Zde několik postřehů od druháčků.

Majda:“Líbily se mi soutěže, tancování, písničky a jídla.

Terka.“Byla jsem Bílá paní a líbila se mi Majda, jako mořská panna. Z občerstvení mě pobavil krokodýl z okurky
a taky chutnal.“

Mia:“Líbilo se mi, že jsme tancovali a písničky a co jsem dostala za dárky. Byla jsem Harley Quinn a líbil se mi kostým Majdy.“

Váša:“Mně se líbilo házení kruhů na cíl a židličkovaná. První místo vyhrála Harley Quinn a první místo v občerstvení měl vyhrát krokodýl z okurky.

 

 


kluk