Úvod > O škole > Volnočasové aktivity > Letní příměstský tábor - 2.běh

Datum ukončení:
13.8.2021

"Jumanji "

"Píšu vám kvůli zoufalé situaci v Jumanji, musíte nám ihned pomoct!!! Jmenuji se Jack Norman a jsem Váš průvodce v Jumanji."

Takto zněl začátek dopisu, který děti obdržely před začátkem tábora s prosbou o záchranu světa Jumanji, do které se vrhly s velkým nadšením.

„Chceš-li poznat nový svět, pusť se do hry právě teď!‘‘

Tímto sloganem odstartovala naše záchrana. Po rozdělení do skupin, přidělením životů a vysvětlení táborových pravidel jsme si společně zahráli několik seznamovacích her a poté nám školní jídelna přichystala výborný oběd. Odpoledne jsme se s plnými bříšky vrhli do plnění prvního herního levelu  s názvem Oči, kde bylo úkolem najít co nejvíce očí a správně zodpovědět na zadané otázky. Úkol se všem podařilo splnit, a tak jsme na závěr dne obdrželi indicii od našeho průvodce Jacka s instrukcemi na další den.

„Lebky, šavle, zkřížené hnáty, dej si pozor na piráty. Chop se lodě, přepluj svět, zlatý poklad najdeš hned.‘‘

Hra Jumanji nás v úterý zavedla do světa pirátů. Celodenním úkolem bylo vyrobit z přírodních materiálů loďku a dostat se tak pryč z území nebezpečných pirátů. Stavba lodiček nám zabrala celé dopoledne, ale výsledky byly famózní. Odpoledne jsme společně šli na nedaleký rybník vyzkoušet bytelnost postavených lodí. Všichni byli nadmíru spokojeni. Herní úroveň jsme zdárně dokončili a opět se nám podařilo nalézt schované indicie na další den.

„Do výšky se vydej, na opice pozor dej. Buď rychlejší než oni, ať tě žádná nedohoní.‘‘

Ve středu jsme se společně vydali na horu Chebkos, na nepřátelské území lidožravých opic. Zde nás čekal velmi náročný úkol, kterým bylo zdolat ve výšce velmi obtížnou trasu. Za potřebí bylo horolezecké náčiní, velká odvaha, zručnost a také síla. Všichni se s tímto úkolem popasovali velice dobře. Pro některé byla dráha tak jednoduchá, že si ještě zvedli adrenalin na obří houpačce. Po cestě na nádraží jsme si koupili oběd a s plnými bříšky jsme odjeli zpět. Všem se výlet moc líbil a všichni se vrátili z nepřátelského území zlých opic živí a zdraví.

„Cizí lovec zastřelí tě, prchej a protrhej jeho sítě.‘‘

Čtvrteční den patřil lukostřelbě, která děti moc bavila. Celé dopoledne se snažily sestřelit terč či zlého indiána, některým to šlo opravdu znamenitě! Vysílení střelbou si daly svačinu, a pak skotačily a řádily na balících slámy až do oběda. Po obědě na nás čekala vynikající točená zmrzlina, a protože počasí bylo tropické, schovali jsme se ve stínu v parku, kde jsme si zahráli hru na lovce. Pak si děti užívaly her podle zájmu na hřišti až do příchodu rodičů.

,,Vrať klenot, tím kletbu prolomíš. Odejít ze hry, budeš-li si přát, zachraň Jumanji a zkus ho zavolat! ‘‘

Už nám zbývala pouze poslední herní úroveň, která ovšem byla nejnáročnější a museli ji absolvovat všichni, kdo chtěli zachránit Jumanji. Situace se přiostřovala a někteří rychle ztráceli své drahocenné životy. Ukázalo se mezi námi i velké přátelství a obětavost. Toník, který daroval svůj život svému věrnému kamarádovi, ho tak zachránil před ztrátou všech životů a uvězněním ve hře Jumanji. Čas nás neúprosně tlačil a jen tak tak se nám podařilo splnit všechny úkoly, které nám v posledním levelu hra nastražila. Když jsme měli všichni plná bříška a trochu jsme si odpočinuli a zahráli si napínavou hru městečko Palermo, vydali jsme se hledat sfingu a zachránit svět Jumanji. A protože je svět Jumanji opravdu rozlehlý, nalezli jsme naše bájné sfingy až ve Františkových Lázních. Společně jsme pak vrátili oba klenoty na správné místo a pořádně, z plných plic, zavolali Jumanji. Tak se nám všem společně podařilo zachránit tento svět od zlé síly a ještě si před cestou zpět dát výbornou zmrzlinu a ledovou tříšť. Po příjezdu na zachránce čekala velká odměna a dárečky. Zvláštní dík patří mamince Kolářové za sponzorský dar v podobě překvapení pro děti.

Děkujeme mnohokrát a příští rok se na Vás opět budeme těšit s novými dobrodružstvími.

Spousta fotografií