Úvod > Třídy > BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE 2

BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE 2

BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE. Tak jsme na začátku školního roku nazvali a odstartovali setkávání s rodiči našich páťáků. Přijdou k nám do třídy a seznamují nás se svým povoláním. Velmi nás tedy potěšilo, že jsme mohli společně přivítat další maminku - Adélky Reňákové. Pracuje nejen jako vedoucí pokojské služby v hotelu Zátiší ve Františkových Lázních. Nevěřili jsme svým uším, co všechno její práce obnáší. Dozvěděli jsme se, že má také na starost i snídaně pro hosty formou švédských stolů, úklid sauny, masérny a ještě se musí postarat o čistý komfort ve 33 pokojích. Děti si měly na tento den její návštěvy přinést ručník a osušku. Paní Reňáková nám ukazovala, co všechno se dá s nimi vytvořit, aby vzhled na postelích klientů byl obdivuhodný. Pod jejíma zručnýma rukama se před námi objevily labutě, květy nebo košile. Tentokrát jsme zase jednou nevěřili svým očím. To všechno z obyčejných ručníků. Vše si děti vyzkoušely a ihned prohlásily, že tuto zvláštnost připraví doma rodičům jako překvapení. Čas vyhrazený pro toto setkání tak rychle utekl. Na paní Reňákové bylo vidět, že jí práce baví, i když je náročná. Nejvíce jí těší, že se k nim do hotelu klienti často vracejí a jsou velmi spokojeni. Setkání s ní bylo příjemné a zajímavé. Děti naslouchaly, ptaly se na to, co je zajímalo, a naučily se krásnou dekoraci, kterou zcela jistě využijí při nějaké příležitosti. Moc děkujeme, paní Reňáková.

V měsíci dubnu bude následovat setkání s paní Markovou, maminkou našeho Saši.

Fotografie z akce