Drobečková navigace

Úvod > O škole > Projektová činnost > Zhodnocení Výzvy č.56

Zhodnocení Výzvy č.56Pátek, 29 Leden 2016 00:00

V projektu nazvaném "Jazyková gramotnost - náš cíl" jsme zvolili šablony č.1- čtenářské dílny, 3 - stínování učitele a 4 - jazykový pobyt žáků v zahraničí.

V rámci čtenářských dílen - tuto šablonu jsme zvolili 3x - jsme pořídili 522 kusů knih, učitelky českého jazyka vytvořily 6 tematických plánů, každý s časovou dotací 10 hodin, připravily pro žáky pracovní listy, žáci zaplnili své čtenářské deníky. Do doby ukončení projektu bylo v každé třídě (1.,2.,3.,4.,6.,7.) ověřeno 6 dílen. Přestože jsme zpočátku měli trochu problémy s pořízením titulů, o které jsme měli zájem, podařilo se nakonec díky ochotě a profesionalitě vybraného prodejce vše dotáhnout do úspěšného konce. Největším překvapením asi pro nás všechny byl zájem žáků o nové knihy. Nejenom v určených hodinách, ale i o přestávkách nebylo a stále ještě není  neobvyklé najít žáky ve třídě na koberci s rozečtenou knihou v ruce. Realizace čtenářských dílen se u nás setkala s velkým ohlasem a budeme v nich pokračovat, i když projekt skončí.

3) Stínování pro pedagoga cizího jazyka se zúčastnila jedna učitelka,která v rámci této šablony navštívila naši partnerskou školu NMS Himberg,Rakousko. Strávila zde poslední listopadový týden, sbírala poznatky a zkušenosti nejenom při výuce cizího jazyka - angličtiny, ale v praxi poznala i zapojení metody CLIL. Byla nadšená přijetím celého pedagogického sboru, ale i žáků, kteří s ní bezprostředně komunikovali, vyptávali se na své "známé kamarády" z projektu COMENIUS. Je škoda, že ne vše můžeme realizovat i u nás.


4) Jazykově-vzdělávací pobyt žáků ve Velké Británii přinesl asi nejvíce problémů nejprve kvůli zajištění kvalitní CK, ale i díky bezpečnostní situaci v Evropě, kdy rodiče houfně odhlašovali své děti. Nakonec se nám je podařilo přesvědčit a 20 žáků strávilo úžasných 7 dní v Jižní Anglii. V lázeňském Brightonu byli ubytováni a učili se, dále navštívili hrad a královské zahrady v Leeds, loď admirála Nelsona Victorii a námoř.muzea v Portsmouth, útesy Seven Sisters a samozřejmě Londýn s nejzajímavějšími památkami.

Hana Martínková


kluk