Úvod > O škole > Projektová činnost > Příprava na první setkání

Příprava na první setkání

Pak už jen tři děvčata - Jana Dierlová, Helena Šibalová, Michaela Zoufalá netrpělivě očekávala datum našeho odjezdu do Polska, města Bydgoszcz, kde se první setkání odehrávalo. Obdivuji statečnost svých svěřenkyň, protože celý čas strávený v Polsku byla ubytována v polských rodinách a musela se vyrovnat nejenom s jazykovou bariérou ( i když v tomto případě pomohla i čeština a polština ), ale i rodinnými zvyklostmi svých hostitelů. Zúčastnila se výuky v bydgoszczském gymnáziu, kde odpovídala na všetečné otázky žáků i učitelů. Kromě nich přijeli ještě žáci z Rakouska, ale ti nebyli příliš komunikativní, což našim děvčatům trochu vadilo.

Pracovní setkání bylo v režii učitelů z pořádající země Polska, dále z Rakouska, Velké Británie, Belgie, Holandska, Řecka, Turecka a Čech. Organizace byla úžasná, navštívili jsme školu do projektu zapojenou, každého uchvátil bazén s tobogánem a rehabilitační místnosti, které škola vlastní; důvodem je velký počet žáků se zdravotními problémy, kteří zde studují. Dále jsme pokračovali v předvedení prezentací , nutno podoknout, že pouze naše, rakouské a polské prezentace byly vytvořeny žáky, u ostatních byl zřejmý velký zásah učitelů. V rámci setkání jsme navštívili i starobylé město Toruň vzdálené od Bydgoszcze asi hodinu cesty autobusem, poznali jsme a popovídali si s ředitelme vzdělávací sekce pořádajícího města.

Zážitků máme opravdu hodně, nejenom z vlastního setkání, ale i z poměrně dlouhé a náročné cesty vlakem.

Organizací druhého setkání byla pověřena naše škola, snad se jí zhostíme stejně dobře jako nyní již naši polští kamarádi. V letošním školním roce nás pak ještě čeká cesta do Řecka.

Jak všechno vnímaly naše žákyně, si můžete přečíst v dalším článku. Níže jsou uvedeny odkazy na jejich prezentace a několik fotografií z cesty.

H.Martínková

Prezentace o škole

Prezentace o zdravém životním stylu

Aktualizováno Úterý, 10 Prosinec 2013 08:43