Drobečková navigace

Úvod > O škole > Informace KHS Karlovy Vary ke COVID-19

Informace HEJTMANA KarlovARSKÉHO KRAJE ke COVID-19

 

Aktuálně ke COVID-19

Od středy 18. 3. 2020 hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis nařídil zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné tkaniny a materiály) do prostředků veřejné hromadné dopravy. Zákaz dále platí i pro vstup do provozoven, jejichž provoz je povolen za nouzového stavu vyhlášeného vládou, do sociálních a zdravotnických zařízení, do sídel orgánů veřejné moci, správních orgánů a integrovaného záchranného systému, školských zařízení, pošt a lékáren a na všechna veřejně přístupná místa. Nařízení platí pro celé území Karlovarského kraje. Dále hejtman nařizuje v zařízeních poskytujících ubytovací služby na území Karlovarského kraje, v nichž bude současně více než 5 hostů nebo návštěvníků, rovněž zákaz pohybu bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné tkaniny a materiály), a to počínaje dnem 18. 3. 2020 od 10:30 do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu. 

 

POZOR ZMĚNA TELEFONNÍCH LINEK PŘI PODEZŘENÍ NA COVID-19:


Všechny dotazy při podezření na onemocnění COVID-19 v Karlovarském kraji přijímá informační centrum IZS. Stávající telefonní kontakty na hygienickou stanici již nebudou v provozu, informační centrum je dostupné nepřetržitě.

 

Kontakt na informační centrum Karlovarského kraje:

950 380 180
950 370 180

 

Žádáme Vás, abyste nadále nevyužívali pro zjišťování informací souvisejících s výskytem koronaviru a vyhlášením nouzového stavu linku 112.

INFORMAČNÍ LINKA KE KRIZOVÝM OPATŘENÍM VYHLÁŠENÝM VLÁDOU ZŮSTÁVÁ V PROVOZU:

601 214 174    denně od 8.00 - 15.00 hodin.

 

NOUZOVÝ STAV:
Vláda ČR rozhodla s účinností od 16. 3. 2020 od 0.00 hodin do 24. 3. 2020 do 6.00 hodin o zákazu volného pohybu osob na území České republiky s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest. Přesné znění všech přijatých krizových opatření najdete
na stránkách Úřadu vlády.

 

INFORMAČNÍ WEB KE KRIZOVÝM OPATŘENÍM:
Časté otázky a odpovědi k problematice výskytu koronaviru a přijatým opatřením najdete na novém informačním webu v rámci Bezpečnostního portálu Karlovarského kraje.

 

 
kluk