Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > Zasportovali jsme si u lesa...

Zasportovali jsme si u lesa...Své dovednosti z tělesné výchovy a znalosti z prvouky uplatnili v pátek dopoledne prvňáčci, druháci a třeťáci. Konal se totiž sportovní den. Všichni se společně vydali procházkou ke kapličce, kde se rozdělili do čtyř smíšených družstev. Zde pak plnili úkoly.

 Na prvním stanovišti poznávali přírodu trochu jiným způsobem, a sice smysly. Zjistili, co vidí v přírodě, když se za pomocí malého zrcadla mohou dívat do jeho odrazu, aniž by museli zvedat hlavu. Naopak, když zvedli zrcátko nad hlavu, viděli, co se děje přímo na zemi. Se zavázanýma očima pak pomocí hmatu rozpoznávali kůru stromu – např. břízy a dubu.

Na druhém stanovišti děti zjišťovaly, jak jsou mrštné v hodu šiškou, svižné ve skoku snožmo, když před sebou držely větev obouruč a jak jsou přesné, když se trefovaly kamínky na určité místo.

U třetího stanoviště bylo třeba se soustředit a vzájemně spolupracovat. Skupiny dětí měly sepnuté vnitřní nohy – např. pravá noha Viktorky s Honzíkovo levou nohou. Synchronizovaná chůze nebyla snadná, ale žáci ji zvládli.

Po skvělém výkonu děti čekala pochvala. Dopoledne pak zakončily opékáním vuřtů a různých jiných dobrot, které si děti přinesly. Ty jsme si samozřejmě neopékaly v lese, ale „Na Petrželce.“  Za to děkujeme paní učitelce Danielce. Zpět jsme šli opět procházkou. Po „celém dni“ jsme byli příjemně unaveni.

 

1.A, 2.A, 3.A

 

Foto: M.K., I.K, L.H. a M.R


kluk