Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > Úspěchy žáků naší školy nás těší

Úspěchy žáků naší školy nás těšíŽákyně páté třídy EVA KOLÁŘOVÁ hraje již osmým rokem na trubku, ukulele a čas od času na flétnu a klavír ( Keyboard ). Každý pátek, někdy i ve středu, jezdí na zkoušky do Základní umělecké školy Járy Cimrmana ve Františkových Lázních. Tuto školu úspěšně reprezentuje na soutěžích. Důkazem její píle jsou přední umístění ve školním kole a v okresním kole soutěže žáků uměleckých škol České republiky. V obou případech získala Eva první cenu. Minulý týden 25.března se opět dotroubila k prvnímu místu. Soutěžila v Sokolově a toto prvenství jí dopomohlo k postupu do celostátního kola, které se bude konat v Praze. 

Její jméno je spojené s dalším vítězstvím i v naší škole. Tentokrát ve výtvarné soutěži o LOGO ŠKOLY. Stala se absolutním vítězem s nejvyšším počtem bodů ze všech žáků školy. Navštěvuje i zájmové kroužky - PĚVECKÝ A HRU NA UKULELE pro pokročilé. Eva je ochotná, snaživá a kamarádská. Je úspěšnou žákyní ve škole i mimo ni. Úspěchy žáků naší školy nás velmi těší.

 

Žáci páté třídy si vedou deníky, do kterých zapisují své dojmy z předešlého týdne a víkendu. Každé pondělí věnujeme v ranním kruhu čas na jejich čtení.

Deník Evy Kolářové - 28.3. 2022

Nastal týden, kdy mě čekala docela důležitá soutěž krajského kola ve hře na trubku. Opět jsem denně cvičila, dvakrát jsem musela za paní učitelkou do FR.L. Ta mě doprovází při soutěžích na klavír. Musíme přesně nacvičit každou notu, tempo, pomlku... Ani jedna z nás nesmíme udělat žádnou chybu. Soutěž byla v Sokolově a účastnilo se jí 61 dětí. Vstávala jsem v 6.00 h. a v Sokolově jsem musela být v 8.00 h. S panem učitelem se ještě připravíme a naladíme trubku s klavírem.  Maličko jsem nervózní. Když přijdu na řadu, myslím jen na hru. Potom přijde úleva a už jen čekám na vyhlášení výsledků. Po poradě porotců je vyhlášení výsledků. Jsem PRVNÍ.  Postupuje nás jen pár. Poslední kolo soutěže bude v květnu v Praze. Teď si můžu chvilku odpočinout a pak se zase začnu připravovat.


kluk