Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > SIMULACI POŽÁRU JSME HRAVĚ ZVLÁDLI.

SIMULACI POŽÁRU JSME HRAVĚ ZVLÁDLI.Datum konání:
27.9.2021

„Hoří!“ Za zvuku sirény jsme bleskurychle opustili třídu, seběhli dvoje schody a seřadili se na chodníku za přechodem u školy. Zvládli jsme to ani ne do dvou minut. Takto nám vlastně začal náš sportovní den.

Spolu se čtvrťáky jsme se vydali pěšky na Skalku, kde pro nás paní učitelka Terezka spolu s její maminkou – paní Zenefelsovou nachystaly prostor pro naše řádění. Mockrát jim za to oběma děkujeme. Bylo to bezva. Vyzkoušeli jsme různé druhy houpaček, zaskákali jsme si na trampolíně, zahráli si líný tenis a prohlédli si podzemí. U ohně jsme si společně opekli párky a vuřty. Nechyběl ani opečený chléb, rohlíky či bagety. Specialitou dne byly Toníkovy pečené kuličky hroznového vína. To byla delikatesa.

Na závěr jsme si vyplnili malý kvíz. To už taková zábava nebyla. Paní učitelky si chtěly ověřit, zda víme, jak se zachovat, pokud dojde k požáru. Ráno jsme si totiž pouštěli několik krátkých videí. Díky tomu jsme např. zjistili, co dělat, když nám hoří oblečení. 1. Musíme se zastavit. 2. Lehnout si. 3. Kutálet se, prostě válet sudy.

Zpátky jsme jeli do školy autobusem. Bylo to hezky strávené dopoledne. Zde můžete nakouknout, jak jsme řádili.

třeťáci, čtvrťáci, Míša, Terka a Eliška


kluk