Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > PRAVĚK, STARÉ POVĚSTI ČESKÉ, VELKOMORAVSKÁ ŘÍŠE......

PRAVĚK, STARÉ POVĚSTI ČESKÉ, VELKOMORAVSKÁ ŘÍŠE......PRAVĚK, STARÉ POVĚSTI ČESKÉ, VELKOMORAVSKÁ ŘÍŠE......

Učivo čtvrté třídy v hodinách Vlastivědy žáky baví. Velký podíl na tom mají CENTRA AKTIVIT. Rozdělení témat do čtyř částí je pro žáky ve čtyřech skupinách zábavné, pestré a především naučné. K učení jsou žákům poskytovány rozmanité zdroje a metody v podnětném prostředí. Využívají učebnice, knihy, slovníky, interaktivní tabuli, elektronické albi tužky se sluchátky, školní tablety, pracovní listy. Získávají vědomosti vlastním přičiněním a všemi dostupnými prostředky, které se nabízejí. Paní učitelka má vždy pečlivě připravená témata a žákům dává prostor ke splnění požadovaných úkolů. V ateliéru si žáci vyzkoušeli psát Hlaholicí svá jména a k práci použili tuš. Ve školní keramické dílně tvořili z hlíny nádoby pravěkých lidí a Věstonické Venuše. Zhotovili si i svou vlastní komiksovou knihu Starých pověstí českých, která se opravdu moc povedla.

HODNOTÍCÍ KRUH je závěrečným shrnutím veškeré práce skupin. Žáci představují výsledky své práce, hodnotí, co a jak se jim dařilo, nedařilo a proč. Dávají doporučení dalším skupinám, které budou v centrech pracovat. Ohodnotí svoji práci a také ocení druhé.

Smysluplné učení a samostatné myšlení dětí je cílem vzdělávacího programu ZAČÍT SPOLU a jsme rádi , že ho v naší škole realizujeme.

 

Fotopravěk v ateliéru, komiksová kniha pověstí, Velkomoravská říše v centrech aktivit  


kluk