Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > Lidské tělo a my

Lidské tělo a my 

Stavba těla v centrech aktivit byla zábava. V matematice jsme se měřili krejčovským metrem, svinovacím metrem i kostkami, ze kterých jsme tvořili příklady. Byla to docela sranda, než jsme se shodli.

Nezkoumali jsme jen povrch těla. Šli jsme více do hloubky a dozvěděli jsme se více informací i o vnitřních orgánech. Figurínu s orgány se nám podařilo rozebrat raz dva. Těžší už to bylo se srovnáváním a ukládáním zpátky. Ještě, že máme Samíka. Ten si s tím hravě poradil.

Kromě skládání vnitřních orgánů jsme se dozvěděli i něco navíc z připraveného textu. Paní učitelka pak naši pozornost zkoušela prostřednictvím otázek. Zjistila tak, zda jsme tomu, co jsme četli, porozuměli.

Největším úspěchem bylo tvoření životního modelu paní učitelky, na kterém jsme si trénovali stavbu těla. A protože je pořádná zima – spíchli jsme jí hřejivé zimní plavky. Ostatní části těla zůstaly odkryté, abychom je mohli správně popsat. Práce nás bavila. Za odměnu jsme paní učitelku pověsili a nechali se u ní vyfotografovat.

Zdraví chobotnička Sonička …


kluk