Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > KONEC ROKU V NAŠÍ 4. TŘÍDĚ

KONEC ROKU V NAŠÍ 4. TŘÍDĚ



VÁNOCE V NAŠÍ ŠKOLE a ve 4.třídě

Jakmile se pro všechny znovu otevřely dveře školy, pustili jsme se do práce. Opakovat učivo a začít s učivem novým, bylo víc než nutné. Při dodržování nařízených opatření bylo vše stížené, ale zvládalo se to. Dětem bylo ve třídních kolektivech dobře a cítily se spokojeně. S nastávajícími svátky jsme se snažili zařadit do doby strávené ve škole i vánoční atmosféru, ke které neodmyslitelně patří nejdůležitější symbol vánoc - ozdobený stromek. V naší škole je hlavní dominantou vstupní haly každý rok.

Poslední den školy se přece jen uskutečnily besídky, vánoční tvoření i pečení. V každé třídě prvního stupně se něco dělo. Všem se podařilo si vánoční čas se spolužáky a učitelkami užít.

Žáci čtvrté třídy si ho užívali v oblíbených centrech aktivit. ATELIÉR se uskutečnil ve školní kuchyňce, kde bylo veselo, protože se peklo cukroví z veselé krávy. Bylo vynikající a všem se při práci dařilo i když jsme měli roušky, pekli po skupinkách a stále si umývali ruce. V MATEMATICE děti počítaly slovní úlohy na vánoční téma a ve ČTENÍ a PSANÍ zase vybarvovaly obrázek podle slovních druhů. Došlo i na příběh O jmelí. Jak je to s tradicemi v cizích zemích, to se dozvídaly v centru OBJEVY. Práce v centrech je poučná a zároveň zábavná. Opakování i nová látka v učivu se mnohem snadněji ukládají do paměti.

 

 Fotodokumentace

                                                                                         Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a šťastný návrat do školních lavic. K a V

 

Cukroví z VESELÉ KRÁVY :

300 g hladké mouky, 4 trojúhelníčky sýru ( veselá kráva ), 1 celé máslo. Upečené cukroví obalujeme v moučkovém cukru.


kluk