Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > Druháci informují

Druháci informujíPondělí, 26 Únor 2018 07:35

Nový rok 2018 jsme zahájili jak jinak než oblíbeným učením. Odpočatí z vánočních prázdnin jsme se společně vrhli na nové látky v matematice, v českém jazyce i na nová témata v centrech aktivit. Žáci si oblíbili hromadné počítání u tabule a tak se z ní někdy opravdu téměř kouří.

Oslavili jsme společně předávání vysvědčení za první školní pololetí. Následovalo i předčítání slovního hodnocení a po otevření šampíčka si všichni připili na další nadcházející úspěchy.Zažili jsme také období chřipky, která neminula ani naše spolužáky. Někteří si své vysvědčení přebírali až po uzdravení.

Zdraví se také týkalo naše téma ve všech centrech aktivit. Zdravá výživa děti inspirovala k uskutečnění výstavy na chodbě u naší třídy. Prostřený stůl plný zdravých chutných a dětmi oblíbených pokrmů je toho důkazem. Rovněž pyramidová skladba potravin. Další velmi zajímavé téma bylo lidské tělo. Opět se prolínalo všemi centry - matematika, čtení - psaní, prvouka a ateliér. V něm vznikali pod rukami dětí kostry z uchošťourů. Práce se moc povedla a všichni jsme se u ní i pobavili. Zájem a aktivita dětí je stále výraznější a tak se i stává, že některé z nich touží po tom uplatnit své nápady ve škole. To se povedlo Veronice Pekové, která donesla do ranního kruhu vlastnoručně zhotovenou záložku do knihy. Nápad se paní učitelce líbil a tak svolila k jeho realizaci v hodině výtvarné výchovy. Práce se všem vydařila a děti měly velkou radost, když se jim na lavicích hromadily povedené a vtipné záložky. Největší radost oprávněně prožívala Verunka. Paní učitelka tak dala jasně najevo, že nápadům, snaze a aktivitě, se v naší třídě vychází vstříc.

Užili jsme si také společné bobování, když napadl po delší době sníh. Byla to velmi příjemná změna v hodině tělesné výchovy. Plánujeme i bruslení.

V rámci programu ovoce a zelenina do škol děti ochutnaly bio rajčata.

Týden jarních prázdnin jsme přivítali s nadšením. Během nich se nemocné děti uzdravily, zdraví jedinci si odpočinuli a natěšeni jsme se vraceli do školních lavic.

 

Lenka a Vlasta


kluk