Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > Adaptační den - třeťáčci v lese

Adaptační den - třeťáčci v leseV pátek 9.9. proběhl na hazlovské škole adaptační den, který naše třetí třída využila k vycházce do okolí, konkrétně do seeberského lesa.

Cestou obcí jsme objevili několik dopravních značek, které jsme si pojmenovali, v následujícím týdnu totiž znalosti značek využijeme při dopravní výchově.

 

Již v aleji nás čekalo mnoho stromů a keřů, jejichž názvy jsme si zopakovali a také si nasbírali různé přírodniny (listy, jeřabiny, šípky, žaludy, kaštany, hloh). Listy ze stromů využijeme pro výrobu herbářů, nasbírané plody se nám hodily pro vyzdobení lesních domečků. Ty jsme stavěli na příhodném místě na kraji lesa z klacků, kůry, mechu, šišek.. Kluci se však s minidomečkem nespokojili a pustili se do stavby  bunkru. Na jeho tvoření svorně spolupracovali i ti, kteří k sobě ve škole hledají cestu jen těžko, což bylo potěšující a nadějné. Všechny děti tvůrčí činnost tak zaujala, že se nám těžko odcházelo. Některé děti se sem plánovaly odpoledne nebo o víkendu vrátit s rodiči, aby se jim mohly se svými výtvory pochlubit. Prvními obdivovateli originálních stavbiček se však stali naši prvňáčci, kteří šli kolem se svou paní učitelkou.

 

Naše třída se shodla na tom, že se budeme chodit učit do přírody co nejčastěji to půjde:-).


kluk