Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > 100 let naší republiky a 5.třída

100 let naší republiky a 5.třídaV 5. třídě jsme měli celodenní projekt k významnému výročí 100 let naší republiky. Ráno jsme se naladili písničkou a krátkým videem z průběhu sta let republiky. Rozdělili jsme se do dvojic, vytvořili si občanskou knihu a měli jsme projít 11 malých center. Pracovali jsme například s mapou nebo s hymnou. Dozvěděli jsme se, kdo českou hymnu napsal a kdo složil hudbu. Seznámili jsme se s našimi prezidenty od roku 1918 až do roku 2018. Jedno centrum bylo zaměřeno na státní pečeť, kterou jsme dokreslovali. V dalších centrech jsme pracovali také s našimi státními znaky nebo se standartou prezidenta, pak jsme si prohlédli standarty prezidentů všech. Zapamatovali jsme si významné roky naší historie. V každém centru jsme si doplnili informace do naší občanské knížky, kterou jsme si mohli nechat na památku. Moc jsme si tento den užili. Bylo velmi zajímavé, jak jsme se seznámili se všemi prezidenty, o některých jsme třeba ani nikdy neslyšeli. Líbilo se nám poslouchat hymnu. Bavilo nás, že jsme se za jeden den všude vystřídali, a velmi se nám líbila knížka, se kterou jsme ve všech centrech pracovali.

Nikola Suchopárová, Viktorie Vorobelová, Adam Žúrek  5.třída

Fotodokumentace


kluk