Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality ze školky > Aktuality ze školky - archiv do školního roku 2022/2023 > Berušky po 2 měsících.

Berušky po 2 měsících.Třídu Berušek navštěvuje 17 dětí, z toho 10 dětí je dvouletých.

 

Máme tu děti s plenkami a s dudlíky. Práce s těmito dětmi je náročná a stále musíme myslet na to, jak přizpůsobit režim dne jak pro mladší tak pro starší děti. Ve třídě máme i dva chlapce s opožděným vývojem řeči a ti své potřeby vyjadřují výskotem, tak se může zdát, že zde děti stále brečí. Tak samozřejmě i jiným dětem ukápne někdy slzička, ale je to každý den stále lepší. 

S dětmi máme každý den krátkou tělovýchovnou chvilku, děti rády tančí podle hudby. Také se snažíme rozvíjet řeč pomocí obrázků, kostek a maňásků, ale stále většina dětí ještě nemluví,
nebo jen velmi málo. Proto s dětmi procvičujeme jazýčky, pusinky, dýchání, foukání, olizování, abychom mluvidla správně připravily pro rozvoj řeči. Se staršími-tedy tříletými dětmi opakujeme říkadla, básničky a písničky a již teď se snažíme připravit vánoční besídku.

 

Také s dětmi kreslíme, malujeme, trháme papíry, házíme a kutálíme s míčky, stavíme překážkové dráhy, přeskakujeme přes různé překážky a celkově se snažíme, aby byly v naší třídě všechny děti spokojené.

 

K pobytu venku využíváme především školní zahradu.

 

                                                                              Učitelky Jana a Šárka

 


kluk