Úvod > O škole > Akce školy > Znalostní soutěže

Znalostní soutěže

Dne 19. 2. 2020 se 3 žáci naší školy zúčastnili tzv. Zeměpisné olympiády. Soutěž je určena pro všechny, které zajímá zeměpis, mají znalosti o přírodě i lidské společnosti a baví je sledovat dění ve světě a kolem sebe. Žáci jsou během jednoho dopoledne přezkoušeni nejen ze svých teoretických znalostí (“Znalostní test”), ale také praktických dovedností (“Práce s atlasem”). Důležité je také logické a praktické uvažování (tzv. Praktická část”), kdy žáci pracují např. s turistickou mapou, nebo připravují nějaký projekt např. coby majitelé cestovní kanceláře. V kategorii 6. ročníků reprezentoval naši školu Miroslav Pek, který se umístil na 10. místě, v kategorii 7. ročníků to byl Dominik Wittwar (6. místo) a kategorii 8. - 9. ročníků soutěžil Vít Sedlák (7. místo). Chtěla bych tímto tyto žáky pochválit za ochotu a odvahu soutěžit, protože ode mne věděli, že soutěž je velmi náročná. Z tohoto důvodu se jí některé zejména malé, “vesnické” školy odmítají zúčastňovat. Tím spíše jsem ráda, že se chlapcům podařilo tak pěkné umístění.
Od února do 11. března se někteří žáci 4. a 5. třídy připravovali na soutěž Angličtina nás baví. V školním kole za 4. ročník postoupil Daniel Jurda a za 5. ročník Jakub Benech. V souvislosti s tím bych ale chtěla pochválit většinu žáků 5. třídy za práci v této soutěži. Školní kolo jsme si udělali v rámci výuky angličtiny, protože obsah soutěže se bude v hodinách hodit.
Od podzimu pracovali 2 žáci 7. třídy (Marek Petržel a Dominik Wittwar) na velkém úkolu, který je povinný pro každého, kdo se chce zúčastnit tzv. Biologické olympiády, která se měla konat v dubnu.
Bohužel situace, která nastala začátkem března, způsobila, že se soutěže konat nebudou. V každém případě děkuji všem, kteří se zájmem zapojili. Bez nich by naše účast v soutěžích nebyla možná.