Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Třeťáci objevovali svět vědy a vesmíru

Třeťáci objevovali svět vědy a vesmíruVe středu 12. června se žáci třetí třídy vydali na školní výlet do Techmanie v Plzni. Tento den byl plný zábavy, poznání a vědeckých objevů, na které budou děti dlouho vzpomínat.


Prvními kroky vedly k exponátům. Žáci měli možnost vidět a sami si vyzkoušet interaktivní exponáty, které jim umožnily zábavnou formou pochopit různé fyzikální a přírodovědné zákony. Žáci si například mohli vyzkoušet, jak funguje elektromagnetické pole, jak se tvoří tornádo nebo jaké to je být astronautem. 

Po prohlídce expozic následoval výukový program s názvem "Zvířecí letci". Děti se seznámily s různými druhy zvířat, která mají schopnost létat, a dozvěděly se mnoho zajímavých informací o tom, jakým způsobem létají ptáci, netopýři nebo třeba hmyz.

 

Vyvrcholením dne byla návštěva planetária, kde jsme zhlédli film "Jsme vetřelci". Tento poutavý film nás zavedl do hlubin vesmíru a ukázal nám, jak by mohly vypadat mimozemské formy života. Děti byly nadšené nejen z vizuálních efektů, ale i z nových poznatků o vesmíru.

 

Cesta zpět do školy byla plná dojmů a nadšených rozhovorů o tom, co všechno jsme viděli a zažili. Výlet do Techmanie byl nejen zábavný, ale i velmi poučný.


kluk