Úvod > O škole > Akce školy > ŠKOLA TROCHU JINAK

ŠKOLA TROCHU JINAK

V hazlovské škole to začalo opět ožívat dětmi z prvního stupně. Od pondělí 25.5. se tu scházejí ve třech skupinách. Dopolední opakování učiva hlavních předmětů vystřídá odpolední všestranná a zájmová činnost. Práce s dětmi je ale náročná z důvodu nařízených opatření, a tak to ve škole zdaleka nevypadá, jak bychom si všichni přáli. Sezení v lavicích nahrazuje střídmý pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu nebo práce všeho druhu. Jeden den se děti ve školní kuchyňce podílely na přípravě lívanečků, na kterých si pak pochutnaly. Následující den už je čekala stopovačka s úkoly. Další činností byla práce na školní skalce nebo důkladné mytí luxfer, které využijeme k výrobě akvárií. V naší škole jsme oslavili i DEN DĚTÍ a podle jejich reakce se líbil. O jeho uskutečnění se postaraly asistentky, které připravily trasu s úkoly. Děti je plnily ve skupinách, do kterých jsou zařazené od prvního dne nástupu do školy. Pak už si užívaly her a soutěží, drobných sladkostí, věcných odměn a především krásného sluníčkového počasí. Ve školní jídelně čekalo pro strávníky také překvapení. Paní kuchařky upekly koláč a také předaly dětem malou sladkost. Pobyt venku bez roušek jsme v některých úsecích dětského dne velmi vítali.

Fotodokumentace :)