Úvod > O škole > Aktuality > Akce školy > Pochod Karlštejnská tlapička

Pochod Karlštejnská tlapička

V sobotu 4.5. 2019 jsme s některými dětmi ze čtvrté až sedmé třídy vyrazili na pochod Karlštejnská tlapička. V 5:45 nás vlak odvážel z Hazlova. V Karlštejně jsme zaplatili startovné a vyrazili na cestu. Nepřízeň počasí nás trochu potrápila, ale alespoň jsme nebyli mrzutí, že máme v batohu pláštěnky zbytečně, a několikrát jsme je mohli vyzkoušet J . Trasa měřila 13 km, ale díky krásám přírody, která nás obklopovala, jsme občas přestali sledovat cestu a nakonec nachodili o pár kilometrů více. Po cestě jsme si mohli prohlédnout lomy Malá a Velká Amerika a Mexiko. Na konci cesty byl největší odměnou párek v rohlíku, zmrzlina, nebo jiná dobrota. Cestou na vlak nás už provázel vydatný déšť. V cíli, který byl hned vedle nádraží, jsme si vyzvedli diplomy a vlakem se vydali na cestu zpět do Hazlova. Uvidíme, jestli se Karlštejnská tlapička stane pro naši školu tradičním pochodem, jak tomu je u pochodu Praha-Prčice, který za týden s dětmi budeme absolvovat již třetím rokem.

Fotografie ZDE