Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Čtvrťáci a páťáci objevili Farmu Kozodoj

Čtvrťáci a páťáci objevili Farmu KozodojDruhý květnový den jsme vyrazili se čtvrťáky a páťáky za Starou Roli na Farmu Kozodoj.

To, že jsme museli jít poslední kilometr pěšky, bylo v krásném jarním počasí a půvabné krajině kolem říčky Rolavy spíše výhodou. Na farmě nás mile přivítali zaměstnanci farmy a také její obyvatelé, například několik koček a vepřík Preclík, který se v areálu farmy pohyboval zcela volně.

Úkolem páťáků bylo proniknout do tajů výroby sýra, čtvrťáci se v programu Farmář měli blíže seznámit s místními zvířaty.

Kromě již zmíněných mazlíčků farma chová stádo ovcí, koz, několik lam, pštrosů (emu hnědý a nandu pampový), králíků, hejno slepic, hus, krocanů, samici divočáka Bobinu a hlavně mnoho koní! Za těmi zamířili čtvrťáci.

A byl to pro nás všechny mimořádný zážitek. Nejenže nás náš průvodce Lukáš vzal přímo do koňské ohrady, ale zdejší koně jsou tak ochočení a přátelští, že přicházeli k nám a nechali se hladit. Někteří se dokonce o pohlazení sami hlásili tím, že se o nás začali hlavou otírat, takže i ty děti, které zpočátku zůstávaly spíše stranou, se osmělily a každé si několik koní pohladilo. A koňařka Terezka vystihla pocity všech: „Tady je to jako v ráji.“


kluk