Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Za vědou do Techmania Science Center v Plzni

Za vědou do Techmania Science Center v Plzni



Ve čtvrtek 16.6. jsme se vydali na výlet do Techmania Science Center v Plzni. Stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, ve kterém jsme zhlédli krátký naučný film nebo zábavné vědecké show – to vše jsme si užili!

S vtipem představuje základní přírodní jevy a zákony, seznamuje se světem vědy a techniky a láká k experimentování. Hravou formou měli žáci možnost přijít na určité
technicko-přírodovědné zákonitosti. Vše si osahali a vyzkoušeli.

V expozici Vesmír si žáci vyzkoušely interaktivní exponáty, které srozumitelnou formou představují řadu fyzikálních a astrofyzikálních jevů a fenoménů. Jsou zde prezentována témata, jako je hmotnost/tíha na planetách, sluneční soustava, Keplerovy zákony, tornáda, vulkanická činnost, fáze Měsíce, složení Země či složení Slunce.

 

A co na to žáci:

 

Anetka: V Techmanii se mi nejvíc líbil křivý domeček, bagr, mačkací zeď a show s tekutým dusíkem. Kousek od Techmanie bylo planetárium, tak jsme tam šli. Líbilo se mi tornádo a astronaut a moc zajímavý a hezký byl film o planetě.

 

Míša: Ve čtvrtek jsme jeli na školní výlet do Techmanie. Jeli jsme autobusem do Františkových Lázní, potom vlakem do Chebu a vlakem do Plzně. Potom jsme vystoupili z vlaku a šli jsme do Techmanie, kde jsme si dali tašky do klece a měli jsme hodinu a půl rozchod. Poté jsme měli oběd a hned po obědě jsme šli na film s názvem: „Jsme vetřelci“. Nastal konec a šli jsme si ještě koupit pití do Plazy.

 

Kačka: Všichni čtvrťáci si to užili. Byly tam krásné a zábavné atrakce. Po obědě jsme šli do planetária na krátký 3D film. Po filmu jsme měli hodinu rozchod. Později jsme šli na procházku po Plzni. Všechny bolely nohy.

 

Fotky zde. 


kluk