Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Přelet nad tělocvičnou…

Přelet nad tělocvičnou…Nadšení, překvapení, radost a získání nových informací. To vše zažili žáci prvního i druhého stupně v tělocvičně naší školy. Nejednalo se o sportovní klání napříč ročníky. Konala se zde zajímavá beseda se sokolníkem s ukázkou několika rozverných ptačích exemplářů. Už při první besedě s žáky druhého stupně totiž uletěla poštolka obecná, která se ani v rámci druhé besedy pro prvostupňové školáky nehodlala vrátit do svého přechodného úkrytu. Celou besedu tak poštolka pozorovala s nadhledem.

Kromě pestrých informací o dravcích, které k nám do školy přivezl sokolník Jan Brož až z Jindřichohradecka, si náhodně vybraní žáci, asistentky a učitelky mohly nechat na ruku přilétnout některého z opeřenců. Ostatní děti dravci při těsném přeletu nad jejich hlavami lehce pocuchali. Byl to silný a nezapomenutelný zážitek.

Děti nadchl čimango falklandský, který se také odmítl vrátit do své „bedýnky“ a všechny děti i vyučující si musel prohlédnout. Byla to legrace.

Při besedě se děti blíže seznámily s roztomilým kalousem ušatým, rychlým puštíkem obecným, neotřelým sokolem stěhovavým, nádhernou sovou pálenou, obrovským výrem velkým či vychytralým čimangem  falklandským. Nechyběla ani mírná  káně harrisova a neposlušná poštolka obecná, která se nakonec uvolila a k sokolníkovi se vrátila.

 


kluk