Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Planetárium Praha

Planetárium Praha29 žáků 2.stupně se svými učiteli se rozhodlo v pondělí 10.12. navštívit naše hlavní město. Naším prvotním cílem byla návštěva pražského planetária, které patří k největším na světa a u nás je jediné toho druhu. Zhlédli jsme program Noční obloha a po jeho skončení si žáci  prohlédli stálou expozici s interaktivními exponáty, 4D simulátory, historickými přístroji a počítači s informacemi z astronomie a kosmonautiky.

Nemohli jsme si nechat ujít ani atmosféru předvánoční Prahy, proto jsme se nechali tramvají odvézt na Letnou a procházkou po břehu Vltavy, kolem Úřadu vlády, ulicemi Starého města přes Karlův most jsme se se spoustou dalších lidí, převážně cizinců, dostali až na Staroměstské náměstí, a to zrovna v celou hodinu. Orloj byl tedy dalším jasným zastavením. Většinu dětí hnal stále rychleji kupředu hlad, a tak náš výlet skončil tak, jako asi každý výlet končí - "mekáč a káefcéčko"  byly zlatým hřebem našeho cestování.

V úterý se nás ve škole sešlo pouze několik nejotrlejších, únava si zřejmě vybrala svou daň :).      Fotodokumentace


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
kluk