Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Navštívili nás Jů a Hele a čtyři bezvadní loutkoherci...

Navštívili nás Jů a Hele a čtyři bezvadní loutkoherci...Jů a Hele a další plyšoví kamarádi se za námi přijeli podívat do kulturního domu. Čtveřice loutkoherců dětem z mateřské školy a z prvního stupně základní školy představila vystoupení Na paloučku. Malí diváci tak stihli poznat sluníčko, měsíček, tři slunečnice, které tančily na známou chytlavou píseň - Macarena. Žáci se seznámili také s dvojicí žabáků a se šoumenem myšákem, který napodoboval české zpěváky, např. Jiřího Korna.  Nejmladší z dětí si zasoutěžily na pódiu. Ostatní děti, coby obecenstvo, jim po celou dobu nadšeně fandily.

Práce loutkoherců na černém pozadí zaujala i paní učitelky, které tak mohly nakouknout, jak se vlastně takové divadlo tvoří a jak důležitá je souhra dvou herců, kteří vedou jednu loutku. Každý si tak z představení jistě odnesl pěkný zážitek. Milým překvapením byla známá dvojice Jů a Hele, která si s dětmi zazpívala písničku.

Fanouškové této plyšové dvojice se s nimi nechali vyfotografovat. Děkujeme, Bylo to fajn.


kluk