Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Na výlet do vesmíru

Na výlet do vesmíruTřináctý školní týden na žáky čekala připravená centra aktivit na téma: VESMÍR. Téměř od začátku školního roku se na hodinách přírodovědy zabýváme vesmírem. Dozvěděli jsme se mnoho informací o hvězdách, planetách, měsících a zkrátka o celé Sluneční soustavě.

Bylo na čase všechny poznatky shrnout a doplnit si nějaké zajímavé informace.

V centru matematiky žáci odhadovali velikost planet, zaokrouhlovali skutečné údaje a vypracovali slovní úlohu.

Vědeckofantastický příběh s názvem: Moje výprava na Měsíc napsali v centru český jazyk, kde po skončení jejich spisovatelské činnosti pracovali s tablety. Na tabletech vyhledávali informace do centra ateliér, kde se poprvé seznámili s tvorbou lapbooku. Jeho tvořením se přesvědčili, že opakování látky lze i zábavnou a tvůrčí formou.

Posledním a pro žáky nejzábavnějším centem bylo centrum objevy. Zde se na chvíli stali kosmonauty, kteří cestovali vesmírem. V tomto centru si v libovolných skupinkách prošli školu. Na jejich cestě je čekaly jednotlivé planety Sluneční soustavy. Nejen, že se o každé planetě dozvěděli více informací, ale také si mohli zvolit na jakou otázku budou odpovídat – měli na výběr mezi lehčí a obtížnější otázkou. Jedna skupinka odvážlivců, kteří si zvolili obtížnější otázky, dokonce na své cestě potkali p. Martínka, který jim pomohl s jednou odpovědí, avšak nebylo to zadarmo.

Závěrečná reflexe center byla kladná. Žáci si centra užili a už se těší na nová, která je brzy opět čekají.

 

A co vy? Je vám líto, že jste nemohli být s námi? Abyste se i vy na chvíli ocitli ve vesmíru, podívejte se na naše fotky.


kluk