Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > MUZIKÁLOVÝ HIT V PLZEŇSKÉM DIVADLE

MUZIKÁLOVÝ HIT V PLZEŇSKÉM DIVADLEDatum konání:
29.1.2023

Příznivci kulturních aktivit naší školy zavítali opět do divadla. Tentokrát nám organizátor Jiří Martínek zajistil zážitek v divadle J.K.Tyla v Plzni s muzikálem NĚCO SHNILÉHO ! Jedinečná kombinace humoru, tanečních a pěveckých čísel a nápaditého libreta ( literární zpracování hudebního díla ) z něj udělala hit a my jsme si to pořádně užili. Muzikál nás přenesl do období anglické renesance na přelomu 16. a 17.století. Nick Prcka, nepříliš úspěšný dramatik, se snaží předčít slávu svého mnohonásobně známějšího kolegy Wiliama Shakespeara. Pořád se mu nedaří přijít na dobrý námět, který by autora Romea a Julie sesadil z trůnu středověkého showbyznysu. Rozhodne se proto obrátit na věstce Nostradama. Prcka tak začne připravovat historicky první muzikál.

Hudbu nejrůznějších žánrů hrál živý orchestr. Velmi jsme se bavili a o notnou dávku humoru se postaral i nám všem známý herec Martin Zounar.

Opět jsme využili služeb Českých drah a Západní expres s námi uháněl směr  Plzeň. Celý nedělní den jsme si užili a v pořádku se vrátili domů.

Jirko, už se těšíme na další kulturní bombu a děkujeme ti ! Za všechny Vlasta

 

Foto z Plzně


kluk