Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Komu se nelení, tomu se ...

Komu se nelení, tomu se ...V hazlovské škole se v době pandemie NELENÍbusinessman-2108029_1280.jpg

Osiřelé prostory školy se staly podnětem k mimořádnému velebení tříd, kabinetů, knihovny, odborných učeben. Nova instalace a údržba počítačů si také žádá intenzívní práci téměř každý den. Tvoří se nová výzdoba školy, která má při  opětovném zahájení výuky všem zpříjemnit školní prostředí. Zdi mateřské školy ožívají pohádkovými postavičkami, které potěší každého návštěvníka. Důkladná očista probíhá i ve sklepních prostorách, v místnosti na pracovní a zahradní nářadí i v okolí školy. Pracovní aktivitu vítá i rozlehlá školní skalka a školková zahrada. Pomáhá se i v obci. Po domluvě s paní starostkou se asistentky působící jak v základní, tak i mateřské škole spojily a podílejí se na úklidu centra obce. Čistí se okrasné ostrůvky, plejí záhony, stříhají keře. Při veškeré práci ve škole i mimo ni je samozřejmostí dodržování nařízených opatření, i když je to někdy hodně náročné. Především v rouškách je práce uvnitř budovy nepříjemná.

I když učitelé do konce dubna pracovali z domova, neznamená to, že by měli další prázdniny, jak jsme občas zaslechli. Třídní učitelé 1. až 3.třídy pravidelně zásobují své svěřence úkoly tak, aby nezapomněli číst, psát, počítat, něco namalovat.  Vzájemné předávání úkolů je zajištěno třídními „šuplíky“  umístěnými ve skříňkách u hlavního vchodu školy. Děti si pro úkoly jezdí na kole, koloběžce  nebo přijdou procházkou sami, s rodiči, s domácím mazlíčkem, čímž si nahrazují hodiny tělesné výchovy.   Žáci od 4.třídy jsou ve spojení se svými učiteli a učitelkami prostřednictvím digitálních technologií, což umožňuje nejenom opakovat a procvičovat již zvládnuté  učivo, ale i pomalými krůčky směřovat k učivu novému. Začátkem května se všichni vracíme do školy, abychom se připravili na zájemce o prezenční výuku, výuka tzv. na dálku tím ale nekončí, bude probíhat až do konce června.

Situace s koronavirem, do které jsme se všichni nečekaně dostali, nám dala novou zkušenost a mnohému nás naučila. Více než kdy jindy si uvědomujeme, že spolupráce školy, dětí, žáků, rodiny je  důležitá, ať už trávíme společný čas ve škole nebo  jsme se na čas rozdělili. Moc se těšíme, až budeme zase mít možnost ZAČÍT  SPOLU. 

 

Fotodokumentace   


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
kluk