Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > HRDÁ ŠKOLA - BŘEZEN

HRDÁ ŠKOLA - BŘEZENDatum konání:
27.3.2023

Dnešní událost celostátního projektu škol HRDÁ ŠKOLA se nesla ve znamení nového využití starých - nepotřebných věcí - předmětů. Sběrné dvory se plní a aniž bychom si to uvědomovali, máme velikou možnost přispět k tomu, abychom některým věcem dali šanci k dalšímu možnému využití. Projekt HRDÁ ŠKOLA takovou možnost nabízí, alespoň formou jedné z několika událostí pořádaného projektu. V naší škole se tedy ve třídách tvořilo z věcí , které by se ocitly roztříděné v kontejnerech. Ke splnění úkolu se používaly PET LÁHVE, RULIČKY OD TOALETNÍHO PAPÍRU, PLECHOVKY, STARÝ ZÁVĚS, TRIČKA I BOTY. Po rekonstrukci školních učeben se nevyhodily ani zadní dveře skříní. Z toho všeho vznikly zajímavými nápady pěkné, výstavní kousky. Některé poslouží jako herní prvky pro děti. Poděkování tentokrát patří nejen dětem, ale především učitelkám a asistentkám, které svými nápady projekt podpořily.

 

Před rekonstrukcí odborných učeben se v naší škole ve sklepních prostorách nashromáždil starý nábytek, který již nebyl k použití. Nápad, který nás napadl, se začal pomalu uskutečňovat. Zadní stěny skříní by se divily, že neskončí na skládce nebo v plamenech kotle. Budou dělat radost dětem v podobě hracích prvků při různých oslavách a akcích ve škole i v obci. Příprava i samotná realizace nápadu nebyla obtížná, protože při ní nenastala žádná překážka. Tři části práce na sebe hladce navazovaly. O kreslení dětských motivů na dřevěné desky se postaraly asistentky z druhého stupně. Vyříznutí některých bodů z předlohy bylo zase v režii pracovníků technických služeb v obci. Poslední část byla opět na asistentkách, které daly všem hracím prvkům finální podobu pomocí barev a štětců. V práci  pomáhaly i některé žákyně deváté třídy v hodinách výtvarné výchovy.

DĚKUJEME panu Solařovi a jeho partě za odvedenou práci. Vše se odehrávalo ve školních dílnách rychle a kvalitně. Paní starostce Dvořákové za ochotu a vstřícnost při naší žádosti o pomoc. Vlasta Cicková, Monika Panenková, Petra Šulková, Terezka Harazinová, Viky Vorobelová, Vendy Suchánková, Ella Kariachka

 

Foto


kluk