Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > HALLOWEEN 2022

HALLOWEEN 2022Datum konání:
31.10.2022

Každoroční oslava plná strašidel a podivných bytostí má především u dětí velkou oblibu. Z tohoto důvodu má v naší škole letitou tradici a pořádajícími jsou vždy žáci deváté třídy. Letos se akce nazývala CO SE DĚJE VE ŠKOLE, KDYŽ SE SETMÍ ? Pečlivá příprava trasy a celého programu včetně výzdoby školy byla zahájena již v září. Za pomoci některých učitelů z druhého a z prvního stupně a členů Rady rodičů mohl den D začít. Vše bylo připraveno před podzimními prázdninami, a tak se mohlo deváťákům splnit jejich přání. Sami se chtěli zřejmě přesvědčit o tom, co se to vlastně dá prožít ve škole, když se setmí. Za velké podpory a ochoty své třídní učitelky Aleny Šimkové a za předem stanovených pravidel si své touhy z nočního dobrodružství prožili. Třešničkou na halloweenském dortu bylo noční schovávání a hledání všech přítomných a zhlédnutí nechutného hororu. Jeho děj se už naštěstí sledoval z pod spacáků, a tak nebylo vidět do vyděšených tváří některých jedinců ( i když jich moc nebylo ). Deváťáci si to ve škole užili, a tak dělali všechno proto, aby si to užili i ostatní při akci. Ta měla velkou účast dětí i dospělých. Vyjádření k odvedené práci poskytli někteří naši pořadatelé sami :-).20221017_131536.jpg

TEREZA HARAZINOVÁ : Halloween byl pořádán pro Základní a Mateřskou školu v Hazlově a pro další občany, kteří se mohli zúčastnit. Začali jsme ho plánovat v hodinách výtvarné výchovy společně s Vlastičkou Cickovou a v hodinách občanské výchovy. Od 16.30 hod. se šel lampionový průvod obcí, který vedla paní učitelka Ilona Kindlová společně s dobrovolnými hasiči z Hazlova. Tímto by jsme jim chtěli poděkovat. Celý průvod trval asi 30 minut.

ADAM ŽÚREK : Připravili jsme 7 stanovišť s různými úkoly. Děti ve svých originálních kostýmech chytaly dýně za pomoci magnetů, hledaly předměty ve strašidelném slizu, skládaly puzzle hororového charakteru nebo s námi hrály fotbal a jiné. Celá akce proběhla ve strachuplné atmosféře a na konci čekala na soutěžící sladká odměna.

VENDY SUCHÁNKOVÁ : Na začátku jsme vůbec nevěděli, co vymyslíme, ale jsme se domluvili na soutěžích a kdo s kým bude na stanovišti. Pomalu jsme začali nakupovat potřebné věci a vyrábět věci, které budou potřeba na stanovištích. Také jsme malovali plakáty, aby se mohly vyvěsit. 9.třída chce poděkovat Vlastičce Cickové, která nám pomáhala a umožnila vše připravovat v hodinách výtvarné výchovy a povinně volitelném předmětu. Když byl průvod, tak mezi tím naše paní učitelka s paní asistentkou zapalovaly svíčky po škole.

NIKOLA SUCHOPÁROVÁ : Návštěvnost byla opravdu veliká, přišlo asi 140 dětí si to užít a pořádně se bát. Děti chodily i do sklepa, kde to bylo opravdu strašidelné. Děkujeme Radě rodičů, která připravila nápoje.

MARTIN NOCAR : Když jsem byl na stanovišti a slyšel jsem křičet děti v šatně, už jsem věděl, že to začíná. Bylo hodně dětí a pomalu jsme to nestíhali. Nakonec jsme to dali.

VIKY VOROBELOVÁ : Všem dětem se to moc líbilo a my děkujeme, že jste dorazili a potěšili nás.

 

Velké poděkování patří všem těm, kteří upekli dobroty, a tím všechny chutně občerstvili. 

 

FOTO

 


kluk