Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Exkurze 2. a 7. třídy ve školním statku v Chebu

Exkurze 2. a 7. třídy ve školním statku v ChebuDatum konání:
16.6.2023

Druháci jeli do školního statku poprvé, a proto si zvolili program Malým farmářem, které děti seznámí nejen s hospodářskými zvířaty, ale ještě je provede po celém areálu statku. Kromě toho si děti mohly upéct také chleba.

Sedmáci se loni jeli podívat na program o komunikaci mezi živočichy, tentokrát si vybrali téma „Počasí nad úlem“. Jenže ráno zapršelo, včelky bouřkové počasí podráždilo a pak je k nim zákaz vstupu, takže přišel na řadu náhradní program a to byl „Ptačí svět“. Nejdříve jsme si všichni stáhli aplikaci Lesní svět, kterou mohou žáci využít i na svých prázdninových toulkách. Poté jsme si naskenovali QR kódy vybraných zástupců ptáků a mohli jsme si pak přečíst několik zajímavostí o daném ptáku či si poslechnout jeho zpěv. Mezitím mezi dětmi pro rozptýlení kolovali dva živí potkani. V druhé části exkurze jsme se šli podívat, co nového se na statku od loňska událo. Přitom jsme si s sebou zase jako před rokem vzali na vyvenčení oslíky a kozičky. Cestou jsme podrbali záda prasečímu taťkovi Lojzovi, prohlédli si křepelčí kuřátka, porovnali stavbu těla slepice a kohouta, navštívili jsme opět přeštická prasata i s jejich selátky a celou procházku po statku umožnili kozám a oslům, aby se pořádně nažrali. Exkurze byla moc pěkná.

 

Foto


kluk