Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Evropský den jazyků 2022

Evropský den jazyků 2022Datum konání:
27.9.2022

Evropský den jazyků - European Day of Languages - Journeé européenne des Langues....

Celoevropská akce se slaví každoročně 26.září na základě prohlášení Rady Evropy z 6.12. 2001, vydaného ke konci Evropského roku jazyků. Protože se na území Evropy vyskytuje asi 225 domorodých jazyků, vyhlásila Rada Evropy společně s Evropskou unií  na tento den "Evropský den jazyků". Má za úkol připomenout a oslavit rozmanitost evropských jazyků a bohatost Evropské unie. Zároveň usnadnit řadou různých aktivit zájemcům přístup k jazykové výuce. V naší škole jsme si tento den připomněli také. Žáci druhého stupně byli rozděleni do čtyř smíšených družstev a celé dopoledne procházeli připravenými stanovišti, které pro ně připravili jejich učitelé a asistentky. Vlajkovou výzdobu chodby zajistili někteří žáci z osmé a deváté třídy a šesťáci v hodině pracovního vyučování skládali z ubrousků kapsy na příbory. Ty potom sloužily jako závěrečná dekorace  na třetím stanovišti.

 

1. Sportovní  ( školní tělocvična ) - patování (golf), sportovní kvíz, hod na koš, střelba na branku

2. Jazykové hry AJ, NJ  (školní divadlo ) - anglické domino, tichá pošta, živé pexeso, plácaná

3. Mezinárodní kuchyně  ( učebna VV ) - hledání typických pokrmů určených zemí v časopisech - stříhání a lepení, kreslení vlajek

4. Jazykový koutek ( třída 8.A. ) - skládání puzzlí VB, USA, slepá mapa Německa, domino v AJ, otázky z krabičky FR, odstíny barev v NJ, AJ

 

Zahájení i vyhodnocení dne proběhlo ve školní tělocvičně. Práce ve smíšených skupinách byla skvělá a opět se potvrdilo, že každý v nich může něčím vyniknout a přispět tak ke splnění úkolů.  Žáci svou dopolední zábavu, která byla zároveň opakováním a procvičováním cizích jazyků, sami ohodnotili. 

Poznali, kde chybují, co ovládají nebo kde je ještě třeba ve znalostech přidat. Každopádně to byl příjemně a naučně strávený den ve školách po celém světě.

 

 Několik fotografií

20220927_110553.jpg

 


kluk