Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Dědečku, babičko. dejte si kafíčko a vyprávějte

Dědečku, babičko. dejte si kafíčko a vyprávějteTímto oslovením v pozvánkách zvaly děti z celého prvního stupně své nejbližší na společné setkání. To se uskutečnilo v prostorách školní družiny a uspořádat takovou akci znamenalo doufat a přát si, že se prarodiče zúčastní.

Děti si na tento den ve svých třídách připravily otázky a měly veliký a důležitý úkol - vysvětlit doma, jaký smysl  toto setkání má. Se svými učitelkami si o celé akci předem povídaly a bylo na dětech, jakým způsobem informace svým prarodičům předají, aby jejich babičky a dědové do školy přišli.

Patnáct dětí z prvního stupně navštěvuje ve svém volném čase zájmový kroužek vaření. Ty se postaraly o občerstvení. Upekly všem podzimní koláč s jablky a připravily kávu a čaj.

Pečlivá příprava na tento se vyplatila. Povídat si s dětmi, mezi kterými byla převážně vnoučata, přišlo 21 prarodičů. Někteří i v doprovodu rodičů dětí. Všechny paní učitelky se svou přítomností postaraly o klidnou a příjemnou atmosféru, kde se každý dostal ke slovu. Toto odpoledne předčilo naše očekávání a zajímavé vyprávění a odpovědi na zvídavé otázky dětí  by se poslouchaly ještě dlouho.

Děkujeme všem babičkám a dědečkům, že si doma děti vyslechli a přijali jejich pozvání. Tato jedinečná akce potvrdila, že zájem o dění ve škole mají i ty starší generace rodin. Moc si toho vážíme a všichni jsme si slíbili, že v březnu setkání zopakujeme. Bude měsíc knihy a tentokrát budou děti všem číst.

DĚDEČKU, BABIČKO, DÁTE SI OPĚT KAFÍČKO???

Za všechny Vlasta 
coffee-cup-1743338_960_720.png

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
kluk