Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > 7. třída na exkurzi

7. třída na exkurziSedmáci si pro svoji exkurzi vybrali program "Počasí nad úlem". V úvodní části se nejdříve seznámili se základními znalostmi ze života včel, s jejich významem v přírodě, pro člověka, s problémy při jejich chovu, se základními potřebami včelařů. Poté si zájemci oblékli ochranné pomůcky, vzali si s sebou dýmáček a šli se do jednoho z úlů podívat. Viděli rámečky plné medu, mohli pozorovat dělnice, zahlédli i královnu. Počasí nám přálo, včely byly klidné, nikdo nebyl včelou ohrožen. Paní lektorky pro žáky vzala rámeček s medem a dala každému zájemci ochutnat med spolu s pláství, což dříve lidem sloužilo jako oblíbená cukrovinka. Po práci u úlů se děti šly podívat na místní živočichy, mohly si je pohladit a vyvenčit. Navštívili jsme stáj, kde byla i telátka a plemenný býk, poté vepřín, výběhy oslů, koz, ovcí, prasat atd. Exkurze se dětem velmi líbila. Byly zde již podruhé a vyjádřily přání, jet v příštím roce zas.

 

Foto


kluk