Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > 28. říjen a my

28. říjen a myLetošní 28.říjen není tím každoročním 28.říjnem, tentokrát si ho připomínáme již po sté. A kulatiny si zaslouží jinou, než každoroční oslavu. I my jsme se přidali k desetimilionům gratulantů a připravili pro žáky 8. a 9.třídy projektový den, který měl shrnout nejdůležitější mezníky naší stoleté republiky. Žáci v průběhu dopoledne řešili úkoly z českého jazyka, matematiky, dějepisu a informatiky, stříháním a nalepováním se probojovávali ke znění úkolů, vyhledávali informace o našich prezidentech, slavných českých sportovcích, spisovatelích či legionářích, ale třeba i o železničních vagónech, které hostily naše prezidenty. Naším záměrem bylo dát žákům možnost samostatně si naplánovat, které úkoly budou plnit jako první a které později. Odpočinkovým předmětem, který jsme zařadili, byla výtvarná výchova se 4 úkoly, žáci si volili jeden z nich, a tak oblékli obrazy našich prezidentů do národních barev, hlavní město si připomněli kresbou Karlova mostu, dokreslovali předložené obrázky.

Závěr celého dopoledne patřil společnému hodnocení a slibu, že si podobnou akci zase brzy zopakujeme.

Svou akcí přispěl k oslavám i 1.stupeň, který strávil odpoledne se svými prarodiči při vyprávění o časech dávno minulých. O tom ale v další aktualitě.

 

Fotografie 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
kluk