Úvod > Třídy > 5. třída

5.A - školní rok 2021/2022

Týdenní plán

VÝPRAVA DO TAJGY

Ve středu 6.10. se žáci čtvrté a páté třídy vypravili na naučnou přírodovědnou stezku do osady KLADSKÁ. Patří k nejstarším v Čechách a zaměřuje se na biologii, geologii a historii okolí. Je dlouhá 2,3 km a převážně se jde po povalových cestičkách.

Publikováno 7. 10. 2021 19:38

SPORTOVNÍ DEN ZAČAL POPLACHEM

POPLÁÁÁCH, VŠICHNI VEN !

Publikováno 28. 09. 2021 16:18

TÁHNEME ZA JEDEN PROVAZ

Žáci páté třídy naší školy si pomalu zvykají na školní povinnosti. Zvyknout si také budou muset na prostředí jiné třídy a na novou paní učitelku. Jmenuje se Jana Katinová. Opakováním učiva, připomenutím všech třídních pravidel a školního řádu, se jako správní spolužáci snaží tzv.

Publikováno 20. 09. 2021 14:30

FANTAZIE byla fakticky fantastická

Školní výlet naší třídy byla jedna velká fantazie. Odjeli jsme si ho prožít do Sokolova a na zámeček Doubí v Karlových Varech. První jsme navštívili zábavné centrum, kde jsme se opravdu vyřádili, ale také posilnili a odpočinuli si v tamní solné jeskyni.

Publikováno 24. 06. 2021 20:54

MATEMATICKÝ KLOKAN ve 4. třídě

Naši čtvrťáci se zúčastnili soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN 2021. V kategorii KLOKÁNEK jsme patřili mezi žáky 4. - 5. tříd ZŠ. Žáci řešili 24 úloh, které byly rozlišeny podle obtížnosti. Za každou správnou odpověď získal soutěžící příslušný počet bodů 3,4 nebo 5.

Publikováno 8. 06. 2021 18:57

DEN DĚTÍ = DEN V PYŽAMU

DOBROU NOC ! Zaznělo z úst paní učitelky po zazvonění na první vyučovací hodinu. Tímto netradičním povelem začal čtvrťákům trochu bláznivý den, který byl uspořádán jako dárek k jejich svátku. Do školy přišly v pyžamech a hned první hodinu zalehly do připravených pelíšků.

Publikováno 2. 06. 2021 20:53

MEZINÁRODNÍ PROJEKT PIRLS 2021

PIRLS - Progress in International Reading Literacy Study. Projekt PIRLS, kterého se zúčastnilo 15 žáků čtvrté třídy naší školy, zjišťuje úroveň čtenářských dovedností. Organizuje ho Mezinárodní asociace pro hodnocení výsledků vzdělávání IEA, která sídlí v Amsterodamu.

Publikováno 26. 05. 2021 19:30

RECYKLACE je důležitá

SVĚT PRÁCE je předmět ,který už podle názvu naznačuje možnosti všestranné manuální činnosti. Pokud se ale vyučuje online, je to taková sázka do loterie. V případě žáků čtvrté třídy, se ale výsledky jedné práce staly výhrou. Společně jsme přes kameru tvořili balanční kuličkové hry.

Publikováno 22. 04. 2021 18:16

JARO

Ať zima chce nebo nechce, my jsme si jarní atmosféru navodili v online hodině výtvarné výchovy. Motýlí rozvětvenou rodinu žáci čtvrté třídy tvořili nejen přímo v hodině, ale i po vyučování. Fotografiemi dokazovali, že je práce především bavila a proto se dařila.

Publikováno 21. 03. 2021 13:46

MOJE RODINA

Čtvrťáci si v hodině Vlastivědy na téma  - MOJE RODINA, vytvořili genealogické tabulky. Šlo o to, aby každý žák jako výchozí osoba, zaznamenal přehled části svých předků. Nápadům a kreativitě nebyly dány žádné meze. Nad tím co žáci vytvořili, jsme se nemohly vynadívat.

Publikováno 17. 03. 2021 18:10