Úvod > Třídy > 2.A

Týdenní plán

Ohlédnutí druháků

Nabízíme ohlednutí za předvánočním obdobím, které se nám všem ve třídě líbilo. Kromě pilného učení jsme si užili vánočního jarmarku, vycházky i besídky. Ta byla bohatá na občerstvení, neboť jsme si pochutnávali na voňavém cukroví od maminek a babiček. Připili jsme si na vánoční svátky domácím džusem a shlédli jsme vystoupení šikovných čtvrťáků, kteří nám zahráli krátkou pohádku - Kouzlo Štědrého večera. Lenka a Vlasta

Publikováno 4. 4. 2018 15:06

Kačenko, probuď se!

V hodině prvouky jsme si připomínali vánoční čas. Všechny zvyky a tradice, které k němu neodmyslitelně patří. Také jsme se dozvěděli, kdo ve které zemi nosí dětem dárky pod stromeček. V Americe je to SANTA CLAUS, v Rusku DĚDA MRÁZ nebo ve Velké Británii OTEC VÁNOC.  Všechno vánoční povídání jsme si před koncem hodiny zakončili poslechem pohádky z CD. Děti si při něm mohly kreslit nebo se jen tak v lavicích pohodlně uvelebit a naslouchat příjemný hlas vypravěče.

Publikováno 4. 4. 2018 15:04

Kdo to klepe?

KDO TO KLEPE ? BÍLÝ PÁN ! MIKULÁŠ DNES PŘIŠEL K NÁM. ANDĚL S ČERTEM PŘIŠLI S NÍM ZJISTIT JESTLI NEZLOBÍM.

Publikováno 4. 4. 2018 14:34

OČMU

V pondělí 30.10. v 8.00 hod. začalo v naší škole, při hlasitém a nečekaném zvuku sirény dopoledne s hasiči. Zúčastnili se ho všichni žáci prvního a druhého stupně se svými učiteli.

Publikováno 4. 4. 2018 14:32

Oblíbené čtení

V hodinách čtení se nejen žáci druhé třídy opakovaně vrací k četbě z knihy Josefa Koláře - Z DENÍKU KOCOURA MODROOČKA.

Publikováno 4. 4. 2018 14:31

RÝMOVNÍK TŘÍDNÍ

Rýmovník si pěstujeme v naší druhé třídě a velmi se mu daří. V případě nachlazení a nebo jen jako prevenci proti protivné rýmě a jiným neduhům si ho všichni užíváme. Je vhodný i pro astmatiky a nejlepší je k inhalaci. Voní jako eukalyptus a řadí se mezi léčivky. Pěkně se nám rozrostl a tak nabízíme případným zájemcům, aby si přišli přivonět a nebo si utrhnout lístek. Poznáte sami, jak příjemné aroma tato nenáročná pokojová rostlina vydává.!

Publikováno 4. 4. 2018 14:28

ŘEČOVÁ VÝCHOVA

Řečová výchova v naší škole je určena dětem, které nemají správně rozvinutou řeč. Cílem této výchovy je procvičovat dechová cvičení, motoriku mluvidel - správně pohybovat tvářemi, jazykem a rty, ale i jemnou a hrubou motoriku, grafomotoriku a mimiku. Je velké množství cviků a motivačních her. Správným a pravidelným cvičením jsou děti mnohem lépe připraveny k odborné logopedické péči, kterou navštěvují se svými rodiči. Cvičení děti navíc baví. Nabízíme ukázku některých z nich.

Publikováno 4. 4. 2018 14:26

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU VE DRUHÉ TŘÍDĚ

Nový školní rok začal a první měsíc v druhé dřídě máme za sebou. Všichni jsme zaznamenali některé změny jak v zasedacím pořádku, tak v novém učivu. Začalo každodenní vstávání, přípravy a školní povinnosti. Pokračujeme ve vzdělávacím programu ZAČÍT SPOLU. Oblíbené ranní kruhy, dopisy a centra aktivit děti opět velmi baví. Novinkou druháků je třídní služba, která má určité povinnosti, mezi které patří rozdávání pracovních sešitů nebo práce s kalendářem.

Publikováno 4. 4. 2018 14:23